Boisko do Futbolu Amerykańskiego, Rugby, Ultimate frisbee, oraz Lacrosse

Projekt zakłada budowę nowego lub renowację już istniejącego boiska z przystosowanie dla rzeszowskich klubów Futbolu Amerykańskiego, Rugby, Ultimate frisbee, Lacrosse oraz ewentualnie piłki nożnej.

 

Nasze dyscypliny zyskują coraz większą popularność, a miejsca przystosowanego do treningów, rozgrywek ligowych czy mistrzostw w Rzeszowie nie ma. Na istniejących boiskach piłkarskich, brak jest wyznaczonych linii, brakuje bramek do futbolu amerykańskiego, brak tablic punktowych, a murawa nie jest dostosowana do rozgrywek ligowych. Niestety na wszystkich rzeszowskich boiskach bramki piłkarskie zamontowane są na stałe co stwarza dla nas zagrożenie podczas meczów. Dodatkowo często jesteśmy wypraszani z obiektów miejskich przez zrządzających nieznających naszych dyscyplin, którzy w obawie o uszkodzenie sprzętu czy  bezpieczeństwo innych trenujących nie chcą nas wpuszczać. W większości obiektów brakuje również szatni i sanitariatów. Ciężko nam podjąć się organizacji zawodów rangi mistrzowskiej gdy nie mamy w Rzeszowie żadnego przystosowanego obiektu do naszych dyscyplin.

Turf_Field_5_web

 

przepisy-infografika

Jesteśmy klubami niszowymi, ale mamy mnóstwo zapytań od osób chcących trenować nasze sporty, w tym również od rodziców i samych dzieci. Nasze kluby w Rzeszowie skupiają kilkuset  regularnie trenujących zawodników, oraz kilka tysięcy kibiców uczestniczących meczach.

WBO_podsumowanie wbo2013 2

Chcielibyśmy aby powstałe boisko było ogólnodostępne z oświetleniem, sztuczną nawierzchnią ok. 110x70m, ogrodzone, z ustawieniem kontenerów szatniowych, bramkami dla naszych dyscyplin, wyznaczeniem linii, oraz tablic punktowych z zegarem. W przyszłości można pomyśleć nad stworzeniem przenośnych trybun, oraz zadaszeniem pneumatycznym umożliwiającym treningi również w okresie zimowym. Może to być odremontowane istniejące boisko np. na Nowym Mieście, które obecnie jest miejscem wyprowadzania psów, lub nowy obiekt. Boisko najlepiej zlokalizować w pobliżu innych tego typu obiektów co ułatwi organizację zawodów. Dodatkowo jako że reprezentujemy na turniejach nasze miasto Rzeszów, oraz że jesteśmy inicjatorami projektu chcielibyśmy aby murawa zawierała Kolorowy herb miasta i herby naszych drużyn. Budowa boiska jeszcze bardziej zintegruje nasze środowiska zachęci mieszkańców do uprawiania innowacyjnych sportów, oraz pozytywnie wypromuje miasto Rzeszów.

 

Poniżej prezentujemy zdjęcia podobnych inwestycji które obrazują nasze oczekiwania:

Boisko zrealizowane we Wrocławiu:

wspolne

Turf_Field1_web

Turf_Field_8_web

Inicjatorami pomysłu są rzeszowskie kluby sportowe: klub Ultimate Frisbee Rzeszów, drużyna Futbolu Amerykańskiego Rockets, drużyna Rugby Rzeszów oraz amatorska drużyna Lacrosse Rzeszów Wszystkie te dyscypliny mają podobne wymagania jeżeli chodzi o boisko, którego brakuje w naszym mieście. Uważamy ten projekt za niezbędny dla rozwoju naszych dyscyplin. Dodatkowo z boiska będą mogli również korzystać piłkarze z przenośnymi bramkami i inne zorganizowane grupy sportowe.

Pobierz (DOCX, 976KB)

 

Liczymy że nasz projekt zdobędzie poparcie mieszkańców i wybudujemy porządne boisko do gry!